Řešení Pro studenty středních škol

Naše řešení pro studenty středních škol v kostce

V čem spočívá řešení pro studenty středních škol

JSTE STUDENT STŘEDNÍ ŠKOLY?

Pak Vám nabízíme několik užitečných sebehodnotících metod pro pomoc s kariérní orientací. Jsou to metody pro plánování kariéry, zájmové dotazníky a dotazník ke zjištění silných stránek.

Pracujeme se zájmovými dotazníky podle Johna Hollanda.

Jeho teorie spočívá v tom, že stejně tak jak se lidé liší povahou a vlastnostmi, liší se i činnostmi, zájmy, tím, jakému pracovnímu prostředí dávají přednost, či jaké pracovní nástroje rádi používají. Podle jeho typologie se lidé dělí na šest základních zájmových typů: R – realistic, praktický, I – investigate, zkoumavý, A – artistic, umělecký, S – social, sociální, E – enterprising, manažerský, podnikavý, C – conventional, uspořádávající).

Důležitá jsou zpravidla tři písmena, tři oblasti. Proto je výstupem z dotazníků vždy trojkombinace z RIASEC typů, např. ARS, ECR apod.

U každé trojkombinace najdete podrobný popis a vysvětlení toho, co Vás baví a jaká povolání jsou pro Vás vhodná. Některá nabízená povolání jsou provázána přímo s firmami v regionu, které právě taková povolání či přímo konkrétní pracovní pozici poptávají.

 

Nemusíte do světa, zajímavé firmy se zajímavým výrobním programem máme i v našem regionu.

Katalog firem

Na stránce zlinsky.visc.cz se prezentují naše spolupracující firmy. Představují zde své výrobní programy, vize v oblasti personální politiky v horizontu 5-10 let, pracovní nabídky a aktuální možnosti a nabídky spolupráce pro studenty (SŠ a VOŠ, příp. i VŠ).

Zprostředkování komunikace mezi studentem a firmou

Máte-li zájem, dokážeme Vám pomoci s výběrem firmy, při prvním jednání s firmou, při pohovoru a přípravě na něj apod.

Vhodné metody

Kariérní plánování – pokud jste se zvoleným oborem studia spokojen a dané zaměření Vám vyhovuje, pak Vám nabízíme možnost vytvořit si v naší aplikaci vlastní kariérní plán. Pomůže Vám uvědomit si, co je Vaším cílem a kam směřujete.

Najdete zde vzorový kariérní plán, můžete se nechat inspirovat.

Pokud si přejete změnit stávající obor studia, doporučujeme pečlivě vyplnit zájmový dotazník. Dotazník je k dispozici ve slovní či v obrázkové podobě.

Slovní dotazník zájmů nabízí činnosti, schopnosti a povolání. V dotazníku zvolte ano – ne /líbí – nelíbí.

Obrázkový dotazník zájmů je obdobou slovního dotazníku. Označte u jednotlivých obrázků aktivit, nástrojů a pracovních prostředí ano – ne /líbí – nelíbí.

Z dotazníků zájmů vyplyne, jaký jste zájmový typ, co Vás baví, zajímá, čemu dáváte přednost. Na konci vám aplikace doporučí vhodná povolání či podobný typ povolání.

Další metodou je Dotazník silných stránek. Zjistíte, jaké máte silné stránky.

Další metodou související s volbou povolání je psychodiagnostika (např. inteligenční testy, osobnostní dotazník…). Zde je velmi důležitá následná interpretace a srozumitelný rozbor výsledků testových metod.

Více informací naleznete na samostatné stránce.