Matěj P.

Spolupráce s VISCem

Díky spolupráci s VISCem jsem prošel více firem, mohl jsem si vybírat. Vybral jsem si BD SENSORS s.r.o. Buchlovice. Tato firma nabízela prostřednictvím webových stránek www.visc.cz, že má zájem o studenty, kteří by chtěli dlouhodobě s firmou spolupracovat a připravovat se mimo jiné pro pozici mechatronik. To mě zaujalo a zlákalo.

Splnila praxe vaše očekávání?

Praxe splnila moje očekávání na 110 %. Během prvního týdne jsme se seznámili s firmou. Prošli jsme si celým výrobním procesem a dostali se i na místa, kam se normálně lidé nedostanou. Měli jsme možnost naučit se spoustu nových věcí. Co víc bych mohl chtít od praxe… Nejvíce si cením přátelského přístupu našich mentorů, vše nám skvěle vysvětlili, a i když jsme udělali nějakou tu menší chybu, tak to brali v pohodě.

Chtěl byste i nadále s firmou spolupracovat?

Rád bych s firmou spolupracoval i nadále. Plánuji docházet tam i přes prázdniny a uvidím, jak se to bude dále vyvíjet. Každopádně bych byl rád, kdyby to takhle vydrželo i nadále. V příštím školním roce chci ve firmě dělat závěrečný projekt a po maturitě i nadále s firmou spolupracovat a přitom studovat VŠ.

Pracovní zkušenosti

Zkušenosti s firmou jsem už měl, protože jsem tam byl skoro celé předchozí prázdniny na brigádě. Od praxe jsem chtěl tentokrát něco víc. Věděl jsem, že to bude nová zkušenost a úplně něco jiného než ve škole. Chtěl jsem se toho o mechatronice co nejvíce naučit. Stejný plán měl i můj spolužák ze třídy Štěpán. Pod vedením Mgr. Sylvy Štěpitové jsme si vytvořili přesnější představu o tom, co chceme – tzv. kariérní plán. Poté jsme se sešli s ředitelem a majitelem firmy Ing. Karlem Marečkem, byl to neuvěřitelný zážitek. Mluvili jsem o tom, co bychom chtěli dělat a pan Mareček nám řekl, co z toho nám může firma umožnit. Vlastně díky tomu jsme začali už od dubna docházet do firmy a zaučovat se na pozici mechatronik. Dokonce jsme k tomu dostali i zajímavou finanční odměnu.