Příběh studenta Víta J.

Stáže pro studenty v Ray […]

Jaká byla Tvoje cesta do Ray Service?

O společnosti Ray Service jsem se dozvěděl z Facebooku, kde stránky projektu VISC paní Štěpitové sdílely nabídku brigády pro studenty. S paní Štěpitovou jsem se zkontaktoval a ta ve firmě domluvila exkurzi, kde jsem získal základní informace o tom, jak firma funguje a předběžně jsme se domluvili na letní brigádě.

Jak se k Tobě chovají zaměstnanci firmy?

Kolegové jsou moc vstřícní, se spoustou z nich si už tykáme.
Když nám nedokáží s něčím poradit, tak se hned snaží zavolat někoho, kdo by nám mohl pomoct.

Co vám tato zkušenost přinesla?

Během stáže jsem se nejvíce posunul ve vytváření dokumentace. Základy jsme dělali i ve škole, ale vyzkoušet si to opravdu v praxi je přínosnější.

Kontaktní osoba pro budoucí stážisty Martina Bartošíková martina.bartosikova@rayservice.com

Jak probíhá Tvoje stáž?

To léto jsem pracoval ve výrobě konektorů jako mechanik, ve firmě panovala fajn atmosféra, a tak jsem následující zimu po domluvě s personalisty nastoupil na stáž při škole, kam chodím ještě se dvěma spolužáky. Momentálně pracujeme v oddělení Technické přípravy výroby, kde se pomalu zaučujeme. Například kreslíme kabely, učíme se orientovat ve firemní databázi a občas se také dostaneme na nějaké školení od kolegů nebo na poradu.

Děkujeme firmě Ray Service za spolupráci

Doufáme, že stážistů bude stále více a více

Čeho si nejvíce ceníš na stáži ve firmě Ray Service?

Firma hledá budoucí zaměstnance ještě před dokončením studia a snaží se je začlenit do firmy. Ve firmě se mi líbí a po dokončení studií o ní budu určitě uvažovat.